Hej!
Detta är exakt samma som hänt mig! Jag har ringt två gånger och frågat hur det är möjligt. Har 200 GB och det har bara tagit slut 1 gång tidigare på flera år och då var det när jag jobbade hemifrån och det drog mkt GB, det vet jag. Men tydligen ska jag ha använt upp 5 GB (som jag fyllde på) på 10 timmar UTAN att ha använt någon chromecast eller använt ngt streamande (drog ur allt sånt och rörde inga filmer i telefonen, stängde av alla appar et c).
Ringde då och de bjöd på 100 GB extra. Herregud vad bra, det kommer ju vara resten av månaden, tänkte jag. Var dock ÄNDÅ försiktig med chromecast och drog ofta ut routern för säkerhets skull.
4 dagar senare var 100 GB slut. Mina vänner tappade hakan när jag pratade med dem om det. "Det är inte möjligt Hanna, du använder inte så mkt på 4 dagar." Jag sitter inte hemma och surfar, jag sitter inte hemma och kollar serier. Jag hade inte ens streamad radio igång något alls bara för att vara försiktig!
Vad tråkigt att höra att ni upplever att något är fel med våra master och vårt internsystem, som får surfen att ta slut snabbare än den bör ha.
Det är i skrivande stund i princip omöjligt för oss att "sno" surf från våra kunder. Det som avgör surfdebiteringen är vad du gör med mobilen.
För att göra en felsökning och ett ärende kan ni alltid kontakta vår kundservice direkt på 0735300400
Jag önskar er en god fortsättning!
Har detta inlägg hjälpt med din fråga? Ge en tumme upp! Har din fråga besvarats? Markera det som ”Bästa svar”, så hjälper du andra framöver.