Skip to main content
Nykomling
okt. 3, 2023 4:13 em UTC
Fråga

faktura

Hej! 
 

jag har faktura på autogiro men så i den senaste att pengarna kunde inte dra ( troligen inga pengar). Betalde in summan via swisch och upptäckte nu att pengarna drogs ändå via autogirot.

antar att den summan som jag belastar dubbelt kommer att vara tillgodo vid nästa fakturan?

 

Med vänlig hälsning, 

Piengpid 

 

    1 svar

    frodrik91
    Superhjälte
    Superhjälte
    okt. 3, 2023 8:05 em UTC

    Hejsan 😉, @Pisv 

    Autogiro testar att dra pengar på nytt dagen efter om det har misslyckats. Och antagligen så hann den dra innan det blev registrerat från din Swish betalning. Om du loggar in på Tre.se eller i Mitt3 appen . Så bör du iaf se att senaste fakturan är grön markerad och står som betald.

    Om fakturan har betalats två gånger kommer beloppet som blev för mycket att automatiskt placeras mot fakturan nästa månad. 😊

    Kundservice kan, om du vill, göra en återbetalning men det tar då cirka 10 arbetsdagar och man behöver bankuppgifter osv.

    /F

    Translate
    - Varför får man ta in mobiler i badhuset? - Vet inte??? - Mobilerna har simkort...