Skip to main content
Nykomling
September 22, 2022
Fråga

Trade-in före man fått sin nya telefon

  • September 22, 2022
  • 2 svar
  • 205 visningar

Hej! Jag har beställt en ny iPhone 14 Pro som beräknas komma vecka 44 och jag beställde abonnemanget med 3Återvinn så att jag kunde skicka in min nuvarande telefon för rabatt på den nya. Problemet är bara att jag har fått emballage för att skicka in min nuvarande inom 14 dagar men det dröjer tills vecka 44 tills jag får min nya?? Hur ska jag göra!? Känns aningen ogenomtänkt :/

 

 

2 svar

Chipsgeneralen
Superhjälte
Superhjälte
September 23, 2022

Det känns aningen ogenomtänkt håller jag med om. 

Min rekommendation är att  ringa här. Och fråga om det går att förlänga perioden att skicka in telefonen på. 

Det är ju snopet att behöva va utan telefon i några veckor. 

Om mitt svar har hjälpt dig var då vänlig och hjälp andra att hitta rätt genom att markera det som "Bästa svar" samt gilla ifall du tycker att mitt svar var bra.
JeppePeppe
Community Manager
Community Manager
September 26, 2022

Hejsan @edvin.johansson!

Jag förstår verkligen att det blivit otydligt.

Skulle du inte få rabatten som utlovats från din värdering, så rekommenderar jag att kontakta kundservice så ser vi över det! 😊

Har detta inlägg hjälpt med din fråga? Ge en tumme upp! Har din fråga besvarats? Markera det som ”Bästa svar”, så hjälper du andra framöver.