Hej Finns det någon guide eller instruktioner på att få wifi samtal fungera bättre på pfsense brandvägg och asus routrar? Har problem att när någon ringer till mig så bryts samtalet efter 10 sek och utgående kan funka upp till 5 min.
Sida 1 / 1
Hej
Jag får börja med att erkänna att jag inte hört något om pfsense brandvägg tidigare, och att min kunskap kopplat till asus-routrar är minimal.
Har du testat hur samtalen fungerar utan brandväggen i fråga? Det du skulle kunna testa är att ringa från ett annat WiFi-nätverk för att se hur det fungerar. Ett annat tips är att testa ringa med en annan mobiltelefon från samma nätverk, alternativt kika med mobiltillverkaren om de tidigare hört talas om problem kopplat till detta.
Kika gärna på detta och återkom med hur det gått när du testat!
Lämna en kommentar
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.