Har abonnemang 3Världen och reser i Chile över 30 dagar. Får jag ett meddelande dag 29. eller behöver jag själv hålla koll på när 30 dagar passerats?
Har abonnemang 3Världen och reser i Chile över 30 dagar. Får jag ett meddelande dag 29. eller behöver jag själv hålla koll på när 30 dagar passerats?
Ja du ska få sms-meddelande när du närmar dig slutet av din datakvot (max 60gb) eller 30 dagar! Tänk på att 3världen upphör efter 30 dagar och du måste då använda abonnemanget i Sverige igen för att få 30 nya dagar. Du kan även se mer på Mitt3 om du loggar in där med hjälp av BankID.
Hej
Du får ett meddelande dag 30 med information om vad som gäller för fortsatt användning i Chile. Det kan därför också vara bra att själv hålla ett öga på detta. Precis som
- Logga in på Mitt3
- Klicka på abonnemanget detta gäller
- Under användning klickar du på surf
Här ser du hur mycket surf som förbrukas varje dag.
Tveka inte på att återkomma om det dyker upp ytterligare frågor eller funderingar!
// Vi har flyttat ditt inlägg till Utland för att spegla innehållet bättre. Beslutet har fattats efter att vi uppmärksammade inlägget på 3Community. //
// Du kan överklaga beslutet inom sex månader här: https://community.tre.se/p/overklaga-modereringsbeslut. För mer information om detta, vänligen besök https://pts.se/ //
Lämna en kommentar
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.